Hírek : Bilbao 0-2 Real Madrid

Bilbao 0-2 Real Madrid

Zoleee  2006.02.13. 22:40

A Real Madrid hozta a 3 pontot!

Robinho gyors, Raúl Bravo kései góljának köszönhetően újabb három ponttal gazdagodott a Real Madrid a spanyol bajnokság aktuális fordulójában. Sorrendben az ötödik bajnoki siker volt a tegnapi, és átmenetileg hét pontra csökkent a hátrány a listavezető Barcelonával szemben, amely ma este a Valencia vendégeként játszik majd. A bilbaoi győzelemmel López Caro csapata sikeres főpróbát tartott a keddi kupavisszavágó előtt, ahol hatalmas bravúrra lenne szükség a továbblépshez.

A meccs előtti melegítés során Guti kisebb sérülést szenvedett, így veszélybe kerül játéka, végül azonban mégis a kezdőben kapott helyet, kockáztatva ezzel a komolyabb sérülést. Nem kellett sokat várni az első gólra, Zidane remek kiugratását Robinho váltotta gólra. A brazilnak egyébként nagyon jól megy a Bilbao ellen, nekik lőtte első gólját a blancók színeiben, ellenük érte el első dupláját, és tegnap este is gólt lőtt, immár a negyediket a baszk csapat ellen. A gól kissé megbénította a hazaiakat, kapujuk előtt jónéhány nagy helyzet alakult ki.

A 15. percben Ronaldo növelhette volna a madridi előnyt. Ezekben a percekben a Bilbao nem igazán tudott mit kezdeni, ugyanakkor a közönség folyamatosan bíztatta a baszkokat, igaz, a csapat jelenlegi helyzete a drukkereket is kissé idegesebbé tette, akik egyre türelmetlenebbül várják az eredményeket. A 24. percben az egykori madridista, Urzaiz csúnya belépője után Pablo García maradt a gyepen, és rövid ápolás után kiderült, hogy cserére lesz szükség. Gravesen állt be az uruguayi helyére. A Madrid szervezett védelemmel játszott, Woodgate és Ramos is jól látta el feladatát, így Casillas nyugodt lehetett, sok munkája nem akadt.

Robinho kétszer is gólhelyzetbe került köszönhetően Ronaldo passzainak, aki a 38. percben szintén gólt lőhetett volna. Sokkal közelebb állt a gólhoz a Madrid, mint a Bilbao, Urzaiz és Aduriz mintha a pályán se lettek volna. A pihenőre 1-0-ás vendégelőnnyel mehettek a csapatok.

Javier Clemente a szünetben változtatott csapatán, a védelemben Murillo foglalta el a kimondhatatlan nevű Ustaritz Aldekoaotalora helyét. A második félidő elején mintha egy teljesen más Bilbao játszana, tíz percig szinte beszorították a vendégeket saját térfelükre, igaz, komoly helyzetet így sem sikerült kialakítaniuk. A madridi kontrák viszont igencsak veszélyesek voltak, a hazai drukkerek imádkozhattak amikor Ronaldo, Robinho, vagy Zidane lábára került a labda.

Cicinho sem akart lemaradni a többiektől, előbb a 62. percben, majd a 72.-ben is egyedül találta magát szemben Lafuente kapussal. A Beckham sérülése miatt kezdő brazil a jobb szélen őrjítette a baszkokat, de a befejezéssel neki sem volt szerencséje.

Ahogy múltak a percek, a Madrid egyre inkább az eredmény tartására összpontosított. A 87. percben Cicinho-t is lehívta Caro edző, helyére Raúl Bravo állt be, aki a második félidő ráadásában főszereplővé lépett elő, Robinho hozta kihagyhatatlan gólhelyzetbe, és a fiatal védő élt is a lehetőséggel, 2-0-ra módosította az állást. Raúl Bravo egyébként minden bizonnyal nagyon szeretheti Észak-Spanyolországot, hiszen a Real Sociedad pályáján, San Sebastianban is gólt lőtt.

A végeredmény 2-0 lett, ezzel pedig egy hat éve tartó negatív sorozat ért véget, ugyanis azóta nem sikerült bajnoki meccset nyerni Bilbaoban. A 2006-os év bajnoki menetelése is folytatódik, egy döntetlen (Villarreal) mellett sorozatban öt győzelme van a csapatnak, amely most három hazai meccsen tarthatja életben reményeit három különböző fronton, kedden a spanyol kupában a Zaragoza, hétvégén a bajnokságban az Alaves, majd a BL-ben az Arsenal látogat a Bernabeuba...

ATHLETIC: Lafuente, Lacruz, Luis Prieto, Ustaritz (Murillo, 46), Amorebieta, Iraola, Gurpegi, Orbaiz, Dañobeitia (Julen Guerrero, 72), Urzaiz (Llorente, 60) és Aduriz.
REAL MADRID: Casillas, Salgado, Sergio Ramos, Woodgate, Roberto Carlos, Pablo García (Gravesen, 24), Cicinho (Raúl Bravo, 87), Guti (Baptista, 89), Zidane, Robinho és Ronaldo.

Gólszerzők: Robinho (5), Raúl Bravo (91).