Hírek : Real Madrid 1-0 Betis!

Real Madrid 1-0 Betis!

Zoleee  2006.01.25. 22:23

Tovább jutott a spanyol kupában a Real Madrid! 2-0-ás összesítéssel!

2006-ban továbbra is veretlen, mi több a spanyol-kupában száz százalékos a Real Madrid csapata. A fővárosi gárda tegnap este magabiztosan abszolválta a Betis elleni visszavágót, s Robinho első félidőben szerzett találata azt jelentette, hogy a blancók már a legjobb négy között érezhetik magukat. Az 1-0-s eredmény így első hallásra nem nevezhető egy sima győzelemnek, azonban a mérkőzés képe alapján már nyugodtan kijelenthető, hogy a Real Madrid meglehetősen könnyedén jutott a spanyol-kupa elődöntőjébe. A találkozó legjobbja egyértelműen a gólszerző Robinho volt, aki méltóképpen ünnepelte 22. születésnapját. López Caro irányítása alatt a királyiak egyre jobban játszanak, s mostanra kijelenthető, hogy Vanderlei Luxemburgo menesztése jót tett az addig indiszponáltan futballozó madridiaknak.

Meglepő módon tulajdonképpen a lehető legjobb összeállításában lépett pályára a Real Madrid tegnap este, ugyanis az utolsó pillanatban Helguera, Gravesen, Roberto Carlos és Cicinho is bekerült a kezdőcsapatba, csakúgy mint Antonio Cassano, aki a pályán töltött jó 77 perce alatt kétszer is gólhelyzetbe került. A Madrid támadólag lépett fel, bár az azért mindenképpen érezhető volt, hogy annyira nem sürgős López Caróéknak, hogy minél előbb gólt szerezzenek. Megfontoltan és tudatosan játszott a Madrid, s olykor-olykor káprázatos akciókkal örvendeztette meg a hazai publikumot. Az első komoly lehetőség a 12. percben Sergio Ramos előtt adódott, aki David Beckham szöglete után megfejelte a labdát, ám a gólvonalon álló Dani még menteni tudott, így ez a próbálkozás gólt nem ért. A 15. percben újfent a hazaiak veszélyeztettek, s Cassano közeli, helyezett lövése után Toni Doblas minden tudására szükség volt. A sevillaiak kapusa egyébként csapata egyik legjobbja volt a mérkőzés folyamán. A Real Madrid természetesen továbbra is támadásban maradt, míg a Betis leginkább a gyors kontratámadásokra apellált, inkább kevesebb mint több sikerrel. A 28. percben Cicinho került viszonylagosan nagy helyzetbe, de a brazil lövése elkerülte Doblas kapuját. A 42. percben a kevés Betis lehetőségek egyikét láthatta a Bernabéu nézőserege, miután Joaquin egy szép egyéni akció végén kiszorított helyzetben Casillas lábát találta el. A félidő vége előtt pár perccel aztán jött a hazaiak vezető találata. Iker Casillas fogott meg egy labdát, amit azonnal Zidane elé dobott ki. A francia átvette azt, majd David Beckhamet játszotta meg, aki remek ütemben indította a kiugró Robinhót. A brazil játékos könnyedén hagyta ott védőjét, s egy laza bokamozdulattal Doblas kapujába lőtt. 1-0, ezzel összesítésben már két gólos a Real Madrid előnye.

A második félidőt tehát már nyugodtan kezdhette a királyi gárda, ami a mutatott játékon némiképp érezhető volt. A második játékrészben viszont esett a játék színvonala, ami természetesen nagyban tudható annak tudható be, hogy a Betisnek innentől kezdve vajnyi kevés esélye volt, s ennek tudatában López Caro csapata már nem annyira erőltette a támadásokat mint ezelőtt. Mindenesetre az 57. percben Antonio Cassano került száz százalékos gólhelyzetbe, ám az olasz támadó kicsit körülményesnek bizonyult, s miután kicselezte Doblas kapust, a visszaérő védőbe lőtte a labdát. A 76. percben a Betis előtt adódott egy helyzet, viszont Iker Casillas eszén a vendégek brazil támadója Robert sem tudott túljárni. Egyre inkább közeledett a találkozó vége, s mivel a Betis már nem igazán hitt magában, a Real Madrid az utolsó pár percben újabb erőteljes offenzívát nyitott. A blancóknak meg is lett volna a lehetősége az újabb gól vagy inkább gólok szerzésére, ám a 85. percben Cicinho, míg a 87. percben Soldado sem tudott gólt szerezni. Így a végén maradt az 1-0, ami azt jelentette, hogy a Real Madrid összesítésben 2-0-val jutott a legjobb négy közé, ahol több mint valószínű, hogy még nehezebb ellenfél vár rá. A játék egyre inkább biztató, ráadásul az is kiemelendő, hogy a kupában eddig nem csak száz százalékos, de még gólt sem kapott López Caro csapata. Folytatás vasárnap, amikor a Celta Vigo otthonában immáron a spanyol bajnokság keretein belül lehet folytatni a jó szériát.

A mérkőzés jegyzőkönyve
Real Madrid: Casillas; Cicinho, Sergio Ramos, Helguera, Roberto Carlos; Beckham, Gravesen, Zidane (Raúl Bravo 80), Robinho; Baptista és Cassano (Soldado 77).
Real Betis: Doblas; Varela, Juanito, Arzu, Melli; Rivera (Edú 46), Castellini, Capi, Joaquin; Fernando (Tardelli 46) és Dani (Robert 62).
Játékvezető: Miguel Ángel Pérez Lasa
Gól: 43. perc 1-0 Robinho
Helyszín: Madrid, Santiago Bernabéu stadion (57.321 néző)

A mérkőzésen sárgalapot Sergio Ramos illetve Melli kapott. A találkozó jegybevétele 441.720 euró volt. Tegnap a Real Madridon kívül az Espanyol is bejutott a legjobb négy közé, míg a Valencia-Deportivo mérkőzést a játékvezető 1-0-s hazai vezetésnél félbeszakította, az asszisztenst ért inzultus miatt (fejen dobták). A szövetség azóta már határozott ezügyben, s eldőlt, hogy a következő napok egyikén zárt kapuk mellett, a 44. perctől folytatják majd a mérkőzést. A Zaragoza-Barcelona összecsapás első felvonását ma rendezik. Sorsolás holnap.