Hírek : Betis 0-1 Real Madrid

Betis 0-1 Real Madrid

Zoleee  2006.01.19. 00:09

Cassano góljával nyert a Real Madrid! És még veretlen 2006-ban a Real! :)

Antonio Cassano góllal mutatkozott be új csapatának színeiben. Az olasz támadó a második félidő közepén lépett pályára a Betis otthonában, s tulajdonképpen második labdaérintésére bevette az ellenfél kapuját, amivel a kékben futballozó vendégek megnyerték a találkozót. A Real Madrid ezzel nagy lépést tett a legjobb négy közé kerüléshez, bár a visszavágó azért még korántsem formalitás. A vendégek győzelme mindenképpen értékesnek nevezhető, ugyanis a házigazda végig hihetetlen elánnal ostromolta előbb Diego López majd Iker Casillas hálóját, gólt azonban nem sikerült szerezniük. A Madrid így 1-0 arányban nyert idegenben is, s ezzel továbbra is száz százalékos a spanyol-kupában, mi több, még gólt sem kapott.

A spanyol sajtó már a mérkőzés előtt tudni vélte, hogy Antonio Cassano – ha csak néhány perc erejéig is – de mindenképpen játéklehetőséget fog kapni. López Caro pihentetés céljából nem nevezte a kezdőcsapatba Beckhamet valamint Zidane-et, így a blancók meglehetősen felforgatott összeállításban léptek pályára a sevillai katlanban. Az első percekben hatalmas elánnal rohamozott a Betis, s már a 3. percben, Dani veszélyeztette Diego López hálóját, de a remek szabadrúgást a spanyol kapuvédő szögletre mentette. Aztán sajnálatos módon a fővárosi gárda hálóőre megsérült, így a 22. percben López Carónak kapuscserére kellett elszánnia magát. A kupában eddig elsőszámú kapusnak számító Diego López helyett Iker Casillas állt a vendégek kapujába, akire a hátralévő percekben egyáltalán nem lehetett panasz, bár ez aligha meglepő bárki számára is. A következő lehetőség a 24. percben az előretörő Luis Fernandez előtt adódott, akinek a madridiak szerencséjére nem sikerült kaput találnia. A hazaiak nagyszerűen futballoztak az első percekben, s ekkor úgy tűnt, hogy közel is vannak a vezető találat megszerzéséhez. A 32. percben újfent a sevillai zöld-fehérek kerültek gólhelyzetbe, ám Iker Casillas Arzu lövését bravúrral hárította. A félidő hátralévő perceiben ezután komolyabb lehetőség már nem akadt, bár a ráadásban Joaquin szabadrúgásánál azért Casillasnak még hárítania kellett. Így egy félidőnyi játék után gólnélküli döntetlent mutattak az eredményjelzők. A legnagyobb kérdés az volt, vajon képes lesz-e a Real Madrid idegenben gólt lőni, illetve pályára lép-e Antonio Cassano.

A második játékrészt aztán jobban kezdte López Caro csapata mint az elsőt, s már az első percekben helyzetekig is jutottak Robinhóék. A 47. percben Raúl Bravo lövése jelezte, hogy a Madrid pályán van, míg az 50. percben Julio Baptista előtt adódott egy lehetőség, viszont a brazil nem találta el a kaput. Következett a 60. perc, és a találkozó tán legnagyobb lehetősége. Dani fejelte meg a labdát egy szöglet utáni kavarodást követően, ám a gólvonalon álló Cicinho ki tudta fejelni a labdát, ezzel megmentve csapatát a bekapott góltól. A 62. percben pedig eljött Cassano nagy pillanata. Az olasz támadó a halványan játszó Soldado helyett lépett pályára, s ahogy ez ilyenkor sokszor lenni szokott, első labdaérintéseinek egyikére gólt ért le. Egy beívelt labdát Julio Baptista csúsztatott még meg a feje búbjával, ám ennek veszélytelennek kellet volna lennie, mégis Toni Doblas gondoskodott arról, hogy ne így legyen. A spanyol portás valami irdatlan nagy hibát követett el, s amolyan luftot ütött – ha létezik egyáltalán ilyen – miután a labda az üresen álló Cassano elé került, aki könnyedén a kapuba passzolt. 0-1, Antonio Cassano góllal mutatkozott be új csapatában! A gól felettébb nagy örömöt okozott a 23 éves támadónak, aki ezután rögtön a partvonal mentén melegítő Zidane nyakába ugrott, s így ünnepelte a találatát. Cassano gólja jót tett a Madrid játékának, s ezután akár újabb gólokat is lőhetett volna López Caro csapata, bár az is igaz, hogy a Betisnek is bőven voltak lehetőségei legalább a döntetlen kicsikarására. A 85. percben Robert puskázott el egy viszonylagosan nagy lehetőséget, míg a találkozó 92. percében a csereként beállt Fernando egyenlíthetett volna, de gyatra lövését Casillas fogta, így a végén maradt az egygólos madridi diadal.

Ezzel a győzelemmel a királyi gárda nagy lépést tett a legjobb négy közé jutáshoz, bár a jövő héten esedékes visszavágó még tartogathat nem várt momentumokat. A vendégek kevésbé jól, ám annál taktikusabban futballoztak, így ha egy kis szerencsével is, de megérdemeltnek mondható sikerük. A Betist dicséret illeti, hiszen a mérkőzés egészében megnehezíttette nagy nevű ellenfele dolgát. Más kérdés, hogy ez sem volt elég szinte semmihez.

A mérkőzés jegyzőkönyve
Real Betis: Doblas; Luis Fernández, Juanito, Melli, Valera; Arzu (Robert 73'), Rivera, Joaquin, Capi (Fernando 81'); Dani és Tardelli (Edú 56').
Real Madrid: Diego López (Iker Casillas 20'); Cicinho (Beckham 70'), Helguera, Ramos, Raúl Bravo; Gravesen, Guti, Diogo, Robinho; Baptista és Soldado (Cassano 61').
Játékvezető: González Vázquez
Gól: Cassano 64. perc 0-1
Helyszín: Sevilla, Manuel Ruiz de Lopera stadion (44.000 néző, teltház)

A feszült hangulatú találkozón sárgalapot Sergio Ramos (20'), Rivera (44'), Guti (50'), Doblas (65'), Raúl Bravo (71'), Gravesen (77'), Joaquín (84') és Varela (90') kapott. A VIP-páholyban jelen volt a Real Madrid elnöke, Florentino Pérez. A találkozó során, és a lefújás után is különféle tárgyakat dobált a pályára a hazai nézősereg. A Király-kupa negyeddöntőinek első mérkőzései során tegnap még egy mérkőzést rendeztek, ahol az Espanyol 2-0-ra nyert a Cádiz otthonában. Továbbá eldőlt, hogy a Real Zaragoza lesz a Barcelona ellenfele a legjobb négy közé jutásért, ugyanis a kék-fehérek 2-2-s döntetlent értek el otthon az Atlético Madrid ellen, ám mivel az első meccsen Madridban 1-0-ra nyertek, ezzel ők mentek tovább. A Deportivo-Valencia találkozót ma rendezik.