Hírek
Hírek : Real Madrid 4-2 Sevilla!

Real Madrid 4-2 Sevilla!

Zoleee  2006.01.16. 00:02

PARÁDÉ A BERNABEUBAN! Guti és Zidane olyan parádét csinált, de az egész csapat fantasztikusan játszott és megérdemelten nyert Guti és Zidane 3 góljával!

A tegnap esti Real Madrid-Sevilla összecsapás után, még a legkritikusabb nézők is elégedetten térhettek nyugovóra, ugyanis a mérkőzés valóságos futballünnepet hozott. A hazai pályán futballozó Real Madrid álomjátékkal aratott 4-2-es győzelmet a vendég Sevilla ellen, azonban a jó mérkőzéshez ezúttal is két csapat volt szükséges. Az egyik a végig csúcsformában futballozó Real Madrid, míg a másik a Sevilla, akik végig felvállalták a Bernabéu stadionban a nyílt sisakos támadófocit, s tulajdonképpen ennek is köszönhető a tegnapi felejthetetlen este. A mérkőzés hőse Zinedine Zidane volt, aki pályafutása során először, mesterhármassal örvendeztette meg rajongóit, ráadásul a góljain kívül a mezőnyben is briliáns teljesítménnyel rukkolt elő a francia világbajnok. Zidane-on kívül mindenképpen ki kell emelni Gutit, aki a Real Madrid első találatát jegyezte, illetve azt a Cicinhót, aki David Beckhammel karöltve az egész mérkőzésen rendre bejátszotta a jobb oldalt, mi több, két gólban is kulcsszerepet vállalt.

Antonio Cassano végre leülhetett a blancók kispadjára, bár játéklehetőséghez tegnap este sem jutott az olasz támadó. A Real Madrid ezúttal sem a legerősebb összeállításában lépett pályára, ugyanis az eddigi sérülteken kívül, még Iván Helguera is az eltiltását töltötte. A mérkőzés legnagyobb részében heves esőzés nehezítette, vagyis próbálta nehezíteni a csapatok dolgát, azonban ez egyáltalán nem ment a játék kárára. Már az első percekben hatalmas iramban kezdtek a csapatok, és a 7. percben a hazaiak rögtön az első lehetőségüket gólra váltották. Zinedine Zidane játszotta a labdát középre az érkező Gutinak, aki állítgatás nélkül, gyönyörű mozdulattal Palop kapujába lőtte a játékszert. Ezzel 1-0-ra vezetett a Real Madrid! A mérkőzés színvonala ezután csöppet sem esett vissza, a felek a hatalmas iram mellett, rendkívül magas színvonalon játszottak. A 14. percben Luís Fabiano veszélyeztette a madridi kaput, ám lövése a védőkről kivágódott. A 26. percben ismét a Sevilla előtt adódott egy lehetőség, azonban Adriano lövése után Iker Casillas hárítani tudott. Természetesen a Real Madridnak is voltak bővel lehetőségei, például a 27. percben, amikor Cicinho beadásszerű lövése a kapufáról vágódott ki. A helyzet érdekessége, hogy a brazil minden bizonnyal beszerette volna adni a labdát, ám az lecsúszott a lábáról, s ez majdnem megtréfálta Palopot. A 42. percben akár az egyenlítő találatot is megszerezhette volna a Sevilla, de Kanouté lökete után Iker Casillas a helyén volt. Az első félidő hátralévő perceiben gól már nem esett, így a második félidőt egy gólos fórral kezdhette López Caro csapata.

A második játékrész aztán még az elsőt is felülmúlta, legalábbis ami a gólok és a fordulatok számát illeti. A Sevilla érezhetően rátett egy lapáttal az első percekben, aminek meg is lett az eredménye. Egy nagyszerű távoli lövés után Iker Casillas csak kiütni tudta a labdát, szerencsétlenségére pontosan az érkező Luís Fabiano elé, aki kapásból, állítgatás nélkül megszerezte az andalúzok egyenlítő gólját. Ez sem volt akármilyen találat, hiszen annak ellenére, hogy pontosan a brazil elé jött ki Casillasról a labda, bizony technikailag rendkívül nehezen kivitelezhető lövés volt. Sokáig nem tarthatott a vendégek öröme, mivel az 57. percben tizenegyest kapott a Real Madrid. Az elfutó Cicinho játszott középre az érkező Julio Baptista elé, akit azonban a tizenhatoson belül lerántottak, miután a játékvezető azonnal a tizenegyes pontra mutatott. A jogos büntetőt Zidane váltotta magabiztosan gólra, ezzel ismét a hazaiaknál volt az előny. A Madrid a vezető gól után nem vett vissza, s sorra vezette a szebbnél-szebb támadásokat. A Sevilla pedig ugyancsak nem adta fel, s továbbra is támadólag, hittel teli játszott a Santiago Bernabéuban. Mindenesetre a második madridi gólra három percre, ismét zörrent Palop hálója. De még hogy! Guti fenomenális megoldást választva Zidane elé sarkazta a labdát, aki szemben a kapussal a hálóba bombázta a játékszert. Micsoda találat, s már 3-1-re vezet a fővárosi gárda! Egyre jobb hangulat lett úrrá a Bernabéuban helyet foglalók körében, hiszen ezen az estén a királyi gárda ismét úgy futballozott, ami hírnevéhez méltó, s ahogy már nagyon rég nem tett.

Ki hitte volna ekkor, hogy ezzel még mindig nem dőlt el a mérkőzés. A 63. percben ugyanis Aitor Ocio egy nagyszerű szabadrúgás után jelezte, hogy a Sevilla még mindig a pályán van, s nem tett le a pontszerzésről. Más kérdés, hogy Iker Casillas hatalmas bravúrral szögletre tudta tenyerelni a labdát. A mérkőzés védése volt a spanyol portástól, ráadásul lélektanilag is nagyon fontos pillanatban. A 80. percben Julio Baptista is gólt lőhetett volna, ekkor viszont Palop szép mozdulattal hárítani tudta a rövidsarokra tartó bombát. A 83. percben újra a Real Madrid veszélyeztetett, ezúttal pontrúgásból. A labda mögé David Beckham állt, s csak néhány centi híja volt a negyedik madridi gólnak, de a kapufa ezúttal a Sevillával volt. A 85. percben elérkezett a Sevilla pillanata. Aitor Ocio egy szöglet utáni kavarodás után Casillas kapujába lőtte a labdát, amivel ismét reménykedhetett Juande Ramos mester abban, hogy csapata legalább pontot hoz el a spanyol fővárosból. A vendégek ezután teljesen kitámadtak, s mindent egy lapra feltéve támadtak. A Sevilla helyzete azonban nem hogy javult volna, hanem még tovább romlott, köszönhetően egy remek madridi kontratámadásnak. Guti passzolt Zidane elé, aki könnyedén Palop kapujába lőtt. 4-2, eldőlt a meccs! A gól előtt igazán nehéz dolga már nem volt a hazaiaknak, mivel a Sevilla a védekezéssel már nem nagyon foglalkozott, így Guti nyugodtan játszhatott Zidane elé, akinek innen már újgyakorlat volt. A Real Madrid begyűjtötte a három pontot, mi több, ezúttal nem csak néhány percig, de végig magas szinten futballozott. Más kérdés az, hogy a védelemben ezúttal is fellelhetőek voltak hiányosságok, és ne felejtsük el azt sem, hogy a Sevilla nyílt sisakos játéka tán megkönnyítette López Caro csapatának dolgát. A három pont ennek ellenére jogos, s ha a Madrid képes tartóssá tenni a tegnapi formát, akkor ez a szezon, bizony még egyáltalán nem veszett el.

A mérkőzés jegyzőkönye
Real Madrid: Casillas; Cicinho, Sergio Ramos, Mejía, Roberto Carlos (Raúl Bravo 67); Gravesen (Soldado 79), Guti, Beckham, Robinho; Baptista.
Sevilla: Palop; David, Alves, Dragutinovic, Aitor Ocio; Maresca, Navas (Kepa 86), Martí, Adriano (Jesuli 63) Luís Fabiano (Jordi 80) és Kanouté.
Játékvezető: Puentes Leira
Gólok: 7. perc 1-0 Guti, 48. perc 1-1 Luís Fabiano, 57. perc 2-1 Zidane, 60. perc 3-1 Zidane, 85. perc 3-2 Aitor Ocio, 93. perc 4-2 Zidane
Helyszín: Madrid, Santiago Bernabéu stadion (61.000 néző)

A mérkőzésen sárgalapot csupán ketten, Mejía (73) és Luís Fabiano (78) kaptak. A találkozó egy perces gyászszünettel kezdődött, Manuel Meler, az Espanyol egykori elnökének emlékéül adózva. A csapatok dolgát heves esőzés nehezítette. A Primera División 19. fordulójában ezen kívül a következő eredmények születtek a hétvégén: Betis-Atlético 1-0, Valencia-Osasuna 2-0, Zaragoza-Mallorca 3-1, Deportivo-Alavés 0-2, Sociedad-Espanyol 0-1, Getafe-Celta 1-1, Málaga-Cádiz 0-2, Racing-Villarreal 1-0 és Barcelona-Bilbao 2-1.