Hírek
Hírek : Real Madrid 4-0 Bilbao

Real Madrid 4-0 Bilbao

Zoleee  2006.01.12. 23:00

Sima győzelem a Santiago Bernabeuban! Robinho,Sergio Ramos,Soldado és ismét Robinho volt a gólszerző de ami érdekesség hogy csak Robinho,Soldado és Ramos mondhatja el a Real Madriból azt hogy a Primera Divisionban a BL-ben és a Copa del Reyben betaláltak! :)

A legjobb nyolc közé került a Real Madrid tegnap este a spanyol Király-kupában. A blancók a madridi visszavágón lehengerlő magabiztossággal arattak 4-0-s győzelmet a végig katasztrofálisan játszó Athletic Bilbao ellen, ezzel összesítésben 5-0-val abszolválták a párharcot. A mérkőzés góljait sorrendben Robinho, Sergio Ramos, Soldado és Robinho szerezték. A találkozó egészéről elmondható, hogy túlzás lenne messzemenő következtetéseket levonni ebből a sikerből, ugyanis a vendégek az ellenállás legapróbb jeleit sem tanúsították. Mindenesetre az pozitívum a csapatra nézve, hogy López Caro csapata 2006-ban még nem kapott gólt, s mindenképpen javuló tendenciát mutat.

A mérkőzés előtt sokak féltették a királyi gárdát, mondván mi lesz akkor, ha a hiányzó labdarúgókat majd nem sikerül pótolni. A Bilbao önbizalommal telve érkezett a Santiago Bernabéuba, ám mint utólag kiderült, a baszkok szavainak nagyobb volt a füstje mint a lángja. Az első percekben szinte csak szabálytalanságot láthatott a mintegy 60 ezer néző – az első három minutumban öt fault is esett – ezután azonban lassan belejött a Real Madrid. A 17. percben Robinho veszélyeztette egy szép egyéni szóló után Lafuente kapuját, a 27. percben pedig Julio Baptista szerezhetett volna vezetést a hazaiaknak, ám lövését Lafuente bravúrral védte. A 30. percben aztán már ő sem tudott segíteni, s egy mesteri háromszögelés után a Real Madrid megszerezte a vezetést. Guti ugratta ki a megugró Robinhót, aki Lafuente lábai között könnyedén a hálóba gurított. Szépségdíjas találat, ezzel összesítésben már 2-0. A Bilbaónak újítania kellett volna, de erre ezen az estén nem voltak képesek Clemente tanítványai. Az első félidő hátralévő perceiben ennyi volt az említésre méltó események száma, s már ebből látszik, hogy az első játékrész bizony hagyott némi kívánnivalót maga után. A Real Madrid bár vezetett, nem nagyon lehetett elégedett a mutatott játékával. A második félidőt aztán megnyomták a hazaiak, Robinho egyre inkább felbátorodott, s ez a királyiak játékára is pozitív kihatással volt, ami leginkább a lőtt gólok számában mutatkozott meg.

A második félidő első perceiben López Carónak rögtön cserélnie kellett, kényszerűségi okokból. Michel Salgado a 48. percben lebicegett a pályáról, helyére pedig Cicinho állt, aki a Villarreal elleni mérkőzéshez hasonlóan tegnap sem okozott csalódást. A 62. percben Baptista járt közel a második madridi gólhoz, miután Gutitól egy remek ütemű labdát kapott, ám a kifutó kapus jól zárta a szöget, így a brazil csak mellé tudta talpalni a labdát. A 65. percben viszont végképp eldőlt a továbbjutás kérdése. David Beckham csavart be bal oldalról egy szabadrúgást, amit Sergio Ramos közvetlen-közelről testtel a kapuba juttatott. 2-0, szerencsés találat, de annál fontosabb. A hazaiak ezután egyre jobban játszottak, s sorra vezették a szebbnél-szebb támadásokat, míg a Bilbao továbbra sem jelentett semmiféle veszélyt Diego López kapujára. A 83. percben a csereként Zidane villant meg, s egy átlépős csel után lövésre szánta el magát, de középre tartó lapos bombáját Lafuente szépen hárította. A 88. percben elérkezett Roberto Soldado pillanata, aki az egész mérkőzésen nagyon akart, s ez ezúttal góllal térült meg. Raúl Bravo remekbeszabott beadását ugyanis a fiatal támadó a baszkok kapujába bólintott, amivel már 3-0-volt a Real Madridnak. Ezzel még nem volt vége, s a 93. percben a blancók megszerezték negyedik góljukat is. David Beckham kapott egy labdát a jobb szélen, miután középre centerezett, Soldado még elvétette az adandó lehetőséget, nem úgy mint Robinho, aki az üresen tátongó kapuba helyezte a labdát. 4-0, teljes kiütés! A negyedik gól krónikájához azonban hozzátartozik, hogy Beckham a jobbszélen jó két méteres lesen kapta a labdát, amit az angol szerencséjére az asszisztens nem szúrt ki, így beállítódott a 4-0-s végeredmény.

A Real Madrid a második félidőben hosszú idő után jó teljesítményt nyújtott, s helyenként ötletesen futballozott. Ehhez azonban mindenképpen kellett az Athletic, akik nagyszerűen asszisztáltak a madridi gólparádéhoz. A fővárosiak már a nyolc között vannak, ahol a címvédő Betis lesz López Caro csapatának ellenfele, akik a Bilbaóhoz hasonlóan a spanyol bajnokságban egyelőre a kiesés ellen küzdenek. A Madrid következő mérkőzésére vasárnap kerül sor, ahol a Sevilla ellen tovább lehet folytatni a jó szériát, ismételten hazai közönség, s talán újra teltházas publikum előtt.

A mérkőzés jegyzőkönyve
Real Madrid: Diego López; Salgado (Cicinho 48'), Ramos, Mejía, Raúl Bravo; Beckham, Gravesen (Helguera 73'), Guti (Zidane 70'), Robinho; Baptista és Soldado.
Athletic Bilbao: Lafuente, Expósito, Endika (Murillo 45'), Tiko (Llorente 58'), Lacruz, Iraola, Orbaiz, Gurpegui, Aduriz (Casas 71'), Amorrebieta, Dañobeitia.
Játékvezető: Fernández Borbalán
Gólok: 30. perc 1-0 Robinho, 65. perc 2-0 Sergio Ramos, 88. perc 3-0 Soldado, 93. perc 4-0 Robinho
Helyszín: Madrid, Santiago Bernabéu stadion (60.024 néző)

Sárgalapot Dañobeitia (20'), Aduriz (46'), Gravesen (48') és Lacruz (64') kapott. A spanyol Király-kupa nyolcaddöntőinek többi visszavágóján a következő eredmények születtek: Barcelona-Zamora 6-0 (tj: Barcelona), Sevilla-Cádiz 0-0 (tj: Cádiz), Osasuna-Deportivo 2-1 (tj: Deportivo), Betis-Celta 0-0 (tj: Betis), Espanyol-Getafe 3-3 (tj: Espanyol), Valencia-Villarreal 1-0 (tj: Valencia). Az Atlético Madrid-Zaragoza párharcból csak az első mérkőzést bonyolították le a héten, ahol a Zaragoza idegenben nyert 1-0 arányban. A visszavágót jövőhéten rendezik Zaragozában.